Polski Związek Orientacj Sportowej
 • Nowy Magazyn już w sprzedaży!
  W trzecim numerze Magazynu bieg na orientację jeszcze większa dawka wiedzy, map i ciekawostek! Zobaczcie co zmieniło się w ISOM, czyli jakie symbole zobaczymy na mapach od 2018 roku. Poznajcie tajniki treningu mentalnego, zobaczcie jak wyglada ?ten dzień? Martina Hubmanna, przeczytajcie wywiad z Lina Strand. Do tego relacje z zawodów, kalendarz na 2018, imprezy od strony PR-owej, pomysły na trening i? jeszcze więcej. Pełen spis tresci znajdziecie poniżej:
 • Drugi numer Magazynu!
  Już jest! Drugi numer Magazynu bieg na orientację! Po sukcesie pierwszego wydania postanowilismy, że kolejna porcja wywiadów, analiz, map i zdjęć ukaże się już w lipcu.
 • Magazyn bieg na orientację
  Mamy dla Was cos specjalnego - drukowany magazyn o biegu na orientację! Przedstawiamy Wam efekt kilku miesięcy pracy:
 • WOC nie tylko od strony sportowej
  Mistrzostwa Swiata jak co roku przynosza wiele nowosci i ciekawostek, nie tylko pod względem sportowym. Zebralismy dla Was garsć informacji z aren zmagań, ale też np. Kongresu IOF. 
 • Imprezy Mistrzowskie
  Dzis rusza 10mila, czyli jedne z dwóch największych i najbardziej kultowych zawodów sztafetowych na swiecie. Druga jest oczywiscie Jukola, która odbędzie się za miesiac. W międzyczasie będziemy sledzić Mistrzostwa Europy, a pózniej ME Juniorów, MS Juniorów (Młodzieżowców) i Mistrzostwa Swiata Seniorów. Jak się w tym nie pogubić i jakie daty wpisać do kalendarza? 
 • Puchar Swiata - Wrocław
  Najlepsi zawodnicy swiata, tłumy kibiców, piękne areny, ale przede wszystkim... piekielnie trudne trasy. Dla częsci zawodników pierwsze etapy PS miały być jedynie przystankiem w drodze do Mistrzostw Europy, czy w dłuższej perspektywie - The World Games 2017. Dla wielu zaskoczeniem było zapewne to, przed jakim wyzwaniem technicznym stoja i jakiej koncentracji będzie wymagać bieganie na Dolnym Slasku.
 • Krajowy Zjazd Delegatów PZOS - wybory!
  Podsumowanie ostatnich 4 lat w orientacji sportowej, wybór nowych władz Zwiazku oraz przyjęcie dalszych kierunków rozwoju i pomysłów na przyszłosć to tematy, które poruszono podczas Krajowego Zjazdu Delegatów 3 kwietnia w Warszawie.
 • Cała Polska biega z mapa w Twoim miescie!
  Szósty rok z rzędu akcja Cała Polska biega z mapa wpisuje się w kalendarz orientacji sportowej w Polsce. Jak będzie w tym roku, ile miast wezmie udział w akcji, czy padnie rekord frekwencji?
 • Edgars Bertuks i jego... marketing
  Jesli myslicie, że najlepszy Łotysz w biegu na orientację utrzymuje się z wojskowej wypłaty, to jestescie w błędzie. Przeczytajcie o 69 koszulkach, zaproszeniach na wywiady i celu na 2018 rok, innymi słowy: jak sportowiec może sam o siebie zadbać.
 • Zmiany i ciekawostki po obradach IOF
  Pod koniec stycznia w Szwedzkim Malmö miały miejsce spotkania, na których decydowano o mniej lub bardziej istotnych sprawach dla orientacji sportowej. Chodzi o posiedzenie Zarzadu IOF oraz kilku komisji specjalistycznych - między innymi coraz bardziej decyzyjnej komisji Foot-O. Zobaczcie garsć wypunktowanych ciekawostek wyłowionych sposród kilkudziesięciu stron protokołów spotkań:
[BnO] Wojskowi rozdali medale
2017-11-06

Image title

Dobiegający powoli kresu sezon dowiódł po raz kolejny jak ważną częścią polskiej reprezentacji w BnO byli przedstawiciele Wojska Polskiego. Trzon kadry stanowili przecież w ciągu tego roku Aleksandra Hornik, Bartosz Pawlak, Hanna Wiśniewska, Wojciech Kowalski, Michał Olejnik, Rafał Podziński. Wszyscy oni na co dzień pracują w mundurze armii. Dlatego nie sposób pominąć w rejestrze zawodów Mistrzostw Wojska Polskiego, które w październiku odbyły się w Kłodzku oraz Jodle.
 

Składały się one z dwóch etapów indywidualnych oraz odrębnego starcia drużynowego. Klasyfikowano z podziałem na kategorie wiekowe.
 

Wśród kobiet w K21 zwyciężyła tym razem rzadziej oglądana w mijającym sezonie na trasach BnO - Iwona Wicha z 16 DZ Elbląg. Wprawdzie przegrała ona różnicą ponad czterdziestu sekund pierwszy etap z Marleną Borychowską (panieńskie nazwisko Wieleba) z 12 DZ. Straty odrobiła jednak z nawiązką w drugiej połowie konkurencji. Ostatecznie zwyciężyła z przewagą 1 minuty 6 sekund, co dało jej mistrzowski tytuł. Wicemistrzostwo przypadło w udziale Borychowskiej. Tylko one zanotowały łączny czas mniejszy niż 100 minut. Na trzeciej pozycji znalazła się Agnieszka Bundz, reprezentująca siły powietrzne. Jej wynik był jednak gorszy od rezultatu mistrzyni o równe trzydzieści sześć minut!
 

W M21 bezapelacyjny triumf odniósł z kolei cywilny mistrz Polski w ultralongu - Mikołaj Dutkowski (11 DKPanc). Wygrał on oba etapy, choć na obu różnica między nim, a wiceliderem - Michałem Kalatą była minimalna. Łącznie sięgnęła ona 1 minuty i 12 sekund. Dzięki temu Dutkowski obronił indywidualne mistrzostwo Polski wojskowych w BnO. Na drugim miejscu znalazł się Michał Kalata. Brąz przypadł w udziale zaś Pawłowi Tarasiukowi.
 
Medaliści pozostałych kategorii (indywidualnie):
K35: 1. Anna Maria Włodarczyk - Szymańska, 2. Agnieszka Marek, 3. Elżbieta Pawlos - Dorocicz
M35: 1. Paweł Golinowski, 2. Rafał Walicki, 3. Artur Pelo
M40: 1. Jacek Nowak, 2. Mariusz Plesiński, 3. Szczepan Fiedorowicz
M45: 1. Remigius Nowak, 2. Rafał Wójcik, 3. Bogdan Lech
PKM35: nieklasyfikowani
PKM45: 1. Tomasz Koczko, 2. Piotr Rachoń, 3. Sławomir Wąs
 

W klasyfikacji drużynowej uwzględniającej najlepsze rezultaty indywidualne wygrała 11 DK Panc. Na drugim miejscu znalazły się Siły Powietrzne, na trzecim 12 DZ.
 

Do kolejnej rozgrywki drużynowej doszło w sztafetach. W kategorii S wygrał 11 DKPanc w składzie z Rafałem Walickim, Marcinem Gaczyńskim, Michałem Kalatą oraz Mikołajem Dutkowskim. Każdy  nich wygrał swój etap. Podobnie wyglądała sytuacja w kategorii K, gdzie triumf przypadł 12 DZ z Elżbietą Golinowską, Katarzyną Durzyńską, Izabelą Sobczak i Marleną Borychowską. Bardziej zacięta walka trwała w kategorii W. 11 DKPanc prawie do ostatnich chwil walczył z 12 DZ. Ostatecznie wygrał różnicą półtorej minuty.
 
Pełne wyniki: http://orientharper.pl/?page=competition&action=competition&id=192

~Wojciech Bajak
10.14 Mistrzostwa Polski, Mistrzostwa Polski Masters - Mistrzostwa Polski w biegu średniodystansowym10.13 Mistrzostwa Polski, Mistrzostwa Polski Masters - Mistrzostwa Polski w biegu nocnym09.30 MMM strefa D - Bieg klasyczny09.30 MMM strefa A - dystans klasyczny09.29 MMM strefa D - Bieg sprinterski09.29 MMM strefa B - bieg klasyczny09.29 MMM strefa A - Sprinterski BnO09.29 MMM strefa B - bieg sprinterski09.23 Mistrzostwa Warmii i Mazur - średni09.22 Mistrzostwa Polski, Mistrzostwa Polski Masters - Mistrzostwa Polski na dystansie klasycznym09.22 Mistrzostwa Warmii i Mazur - klasyk09.16 Mistrzostwa Warmii i Mazur - V Puchar Elbląga Puchar Pomorza Mistrzostwa Warmi i Mazur - klasyk09.15 Dolnośląski Festiwal BnO - bieg sprinterski (nocny)09.15 Mistrzostwa Warmii i Mazur - Starówka Wieczorową Porą 4 Mistrzostwa Warmii i Mazur - sprint09.15 Mistrzostwa Warmii i Mazur - V Puchar Elbląga Puchar Pomorza Mistrzostwa Warmi i Mazur - średni09.15 Mistrzostwa Łodzi w nocnym bnO - etap 109.13 Stawiam Pierwsze Kroki z Mapą i Kompasem - etap109.08 Klubowe Mistrzostwa Polski II runda - Etap 2 - bieg średniodystansowy09.07 Klubowe Mistrzostwa Polski II runda - Etap 1 - sprint nocny09.01 Puchar OK!Sport - Warszawska Olimpiada Młodzieży w Klasycznym BnO09.01 Puchar OK!Sport - Mistrzostwa Mazowsza w nocnym BnO08.25 Grand Prix Pomorza 2018 - Etap 208.24 Grand Prix Pomorza 2018 - Etap 108.11 Grand Prix Polonia - Etap 208.10 Grand Prix Polonia - Etap 107.28 XVI Limanowa Cup 2018 - Etap 2 07.27 XVI Limanowa Cup 2018 - Etap 107.07 Puchar Wawelu - Etap 407.06 Puchar Wawelu - Etap 307.05 Puchar Wawelu - Etap 207.04 Puchar Wawelu - Etap 106.17 Głuchołazy Cup - Etap 306.16 Głuchołazy Cup - Etap 2 06.15 Głuchołazy Cup - Etap 106.10 Mistrzostwa Polski, Mistrzostwa Polski Masters - Etap 2 - sprint06.02 Puchar Najmłodszych - bieg klasyczny06.01 Puchar Najmłodszych - bieg sprinterski 05.27 Mistrzostwa woj. pomorskiego - sprint05.27 Puchar Pomorza - średni05.26 Puchar Pomorza - klasyk (skrócony)
Czarnecki JakubCzupajło PatrycjaHoliński PawełKardyś BartłomiejKruk WojciechLeśnicki StanisławMurawski SylwesterSzymański AdamSkorupa PiotrZielińska OliwiaŻurek GrzegorzŻyczymy sukcesów!
POLECAMY
MEDIA
PARTNERZY
Serwis wykorzystuje pliki cookies, używanie serwisu zielonysport.pl oznacza zgodę na ich zapis i wykorzystanie. Więcej w informacja o używaniu plików cookies